OZDOBY ŚWIĄTECZNE
Przed nami jeszcze Andrzejki i Mikołajki, jednak w naszej szkole przygotowania świąteczne ruszyły już pełną parą. Uczniowie stworzyli piękne ozdoby – pełne błysku anioły, które będą wspaniałym upominkiem dla kogoś bliskiego lub ozdobą na choinkę. Zaczynamy odczuwać klimat Świąt Bożego Narodzenia.
NIECH BĘDĄ POCHWALONE PTAKI
Przez kolejne dwa kółka przyrodnicze uczniowie starszych klas szkoły podstawowej poznawali zwyczaje ptaków oraz dowiadywali się mnóstwa ciekawostek na temat ich życia. Uczniowie próbowali rozpoznawać ptaki po wyglądzie, ale i po… głosie. Nie było łatwo, ale czasem młodzież sama się zaskakiwała znajomością całkiem wielu gatunków ptaków. Na podsumowanie tej tematyki uczniowie odmalowali, a nawet wykleili piękne portrety ptaków.
KONKURS JĘZYKOWY
W ubiegłym tygodniu nasi młodzi poeci wzięli udział w konkursie językowym. Ich zadaniem było napisanie wiersza o tematyce zimowo-świątecznej w języku angielskim lub niemieckim. Uczniowie wykazali się niezwykłym kunsztem poetyckim oraz udowodnili swój talent językowy. Lektura wierszy była dla nas ogromną przyjemnością.
LISTOPADOWE ZAJĘCIA
Uczniowie klasy II szkoły podstawowej na zajęciach z techniki stworzyli niezwykłe i zabawne pieski. Dzieci były bardzo kreatywne i z chęcią pracowały.
Podczas omawiania lektury „Detektyw Pozytywka” uczniowie namalowali portrety głównego bohatera książki, a także wykonali jego podobizny z plasteliny i zaprojektowali kamienicę, w której mieści się agencja detektywistyczna „Różowe Okulary”. Dzieciaki klasy II są bardzo kreatywne!
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Z okazji Dnia Pluszowego Misia wychowankowie młodszych klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki rysowały portrety swoich ulubionych przytulanek. W tym dniu dzieciaki miały również niezwykłą niespodziankę, na oddział przybyli wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie z pluszakami oraz grami i zabawkami dla dzieciaków. Dziękujemy!
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Z okazji dnia życzliwości w sali świetlicowej młodszych klas szkoły podstawowej zaroiło się od kolorowych, wesołych minek. Dzieci przypomniały sobie, że warto być życzliwym codziennie.
JESIENNE BUKIETY
Uczniowie klasy II szkoły podstawowej wykorzystali jesienne liście, aby stworzyć piękne, nostalgiczne bukiety.
XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
17.11.2023 uczniowie klasy VIII z oddziału przy ul. Babińskiego wraz z kolegami z liceum zorganizowali XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ramach promowania i trenowania matematyki.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej cały tydzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości uczyli się o Polsce, symbolach narodowych i początkach państwa polskiego. W związku z tym tematem powstały piękne prace plastyczno-techniczne: godła oraz kotyliony. 10 listopada uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu, na którym przypomnieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zaśpiewali hymn.
KONKURS PATRONKI I PATRONI KRAKOWSKICH ULIC
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji konkursu „Patronki i patroni krakowskich ulic.” Jak co roku wydarzenie patronatem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Strażnicy Pamięci”, prowadzonego w ramach programu „Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa” przyjętego przez Radę Miasta Krakowa 24 kwietnia 2013 r.
W konkursie uczestniczyło 223 dzieci i młodzieży z trzech kategorii wiekowych dla lapbooków i prac plastycznych z klas 1-3, klas 4-6 oraz klas 7-8 wraz z uczniami do 18. roku życia ze szkół średnich. Uroczysta gala, na której wręczono nagrody miała miejsce 12 listopada w auli nowego gmachu Archiwum Narodowego w Krakowie przy ul. Rakowickiej 22E. Poziom prac plastycznych w tym roku był na wyjątkowo wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy z klasy VII, która otrzymała wyróżnienie. Poniżej przedstawiamy galerię wybranych prac plastycznych uczniów naszej szkoły.
JESIENNE ZAJĘCIA
Uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej na lekcjach odkrywają w sobie kreatywność. Kiedy na podstawie fragmentu „Kubusia Puchatka”, rozmawiali o przyjaźni, zamienili się w malarzy i odmalowani piękne portrety swoich przyjaciół. Po zajęciach o dawnej Polsce i Biskupinie, tworzyli plastelinowe naczynia.
Na podsumowanie omawiania lektury „Dziewczynka z parku” uczniowie samodzielnie, choć z niewielką pomocą nauczycieli, uszyli podobizny kowalika, ważnego bohatera opowieści.
OCZYSZCZALNIA WODY
Na zajęciach przyrodniczych uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej badali właściwości wody. Ze zgromadzonych materiałów chłopcy tworzyli mini oczyszczalnie wody.
WITAMINKI, WITAMINKI
Na październikowych lekcjach techniki klasy 1 i 2 szkoły podstawowej robiły soki owocowo-warzywne. Uczniowie dokładnie myli, a następnie przygotowywali przyniesione przez siebie owoce i warzywa do wyciskania ich za pomocą sokowirówki. Praca się opłaciła, bo powstały zdrowe i pyszne soki, które zniknęły w mgnieniu oka.
PRZYSZŁA JESIEŃ
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe kolory, inspirujące do tworzenia różnorakich dekoracji wspólnej przestrzeni, której widok umila spędzany wspólnie czas. Nie zabrakło też prac plastyczno – technicznych oraz zdobywania wiedzy na temat tej uroczej pory roku. Zapraszamy do zobaczenia relacji.
TANIEC TO ZDROWIE
W obecnym roku szkolnym nauczyciele na oddziale stacjonarnym przy ulicy Strzeleckiej realizują założenia innowacji „Pasja sposobem na życie”. W jej ramach wychowankowie uczestniczyli w zajęciach tanecznych z panem Sebastianem, który nie tylko jest pasjonatem, ale też nauczycielem tańca.
DARY JESIENI
Uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum, wykorzystali dary jesieni w tworzeniu pięknych upominków dla swoich bliskich. Powstały oryginalne i kolorowe postacie, stworzone między innymi z kasztanów i szyszek. Proces tworzenia przebiegał w skupieniu, ale i rozbawieniu.
KOPALNIA I MUZEUM SOLI
W październiku przedszkolaki gościli pracowników Muzeum Żup Solnych. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda kopalnia soli i muzeum. Obejrzały przedmioty,które wiążą się z pracą górników.
ZAJĘCIA JESIENNE
Uczniowie klasy II szkoły podstawowej podczas zajęć edukacyjnych tworzyli piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej oraz wymyślali i konstruowali śmieciowe stwory. Dzięki papierowemu teatrzykowi kamishibai z zapartym tchem śledzili losy brzydkiego kaczątka z baśni H. Ch. Andersena.
W SADZIE I OGRODZIE PANI JESIEŃ
Na październikowych zajęciach kulinarnych w klasie III szkoły podstawowej tematem przewodnim był: „W sadzie i ogrodzie pani Jesień”. Uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowy sok owocowo – warzywny, poszerzyli wiedzę na temat witamin oraz higienicznego przygotowania posiłku.
WIZYTA POLICJANTKI
We wrześniu do wychowanków szkoły podstawowej przyszła w odwiedziny pani policjantka. Opowiadała dzieciom o swojej pracy, a także demonstrowała im sprzęty, które są potrzebne w jej pracy.
DZIEŃ KROPKI
15 września obchodzony jest Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i odkrywania swoich talentów. W tym dniu uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach, na których rozmawiali o swoich talentach, dzielili się tym, co lubią robić i po prostu wspólnie świetnie się bawili.
KÓŁKO PRZYRODNICZE
Od września uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w kółku przyrodniczym, na którym pracują w ogrodzie, doświadczając dobroci natury oraz poznają tajemnice przyrody. Po wakacjach uczniowie zbierali owoce swojej wiosennej pracy: czyli brali udział w wykopkach, wykonywali prace przy zbiorze zboża, zbierali i zjadali truskawki oraz pomidory, a także pili wodę z samodzielnie zebraną miętą. Po zbiorach był czas na porządkowanie ogrodu, zbieranie suchych liści i zielonych odpadków do kompostownika. Następnie uczniowie przygotowywali grządki i spulchniali ziemię, aby móc zasiać zboże ozime oraz zasadzić czosnek. Przed nimi jeszcze wiele wspólnych ciekawych ogrodniczych prac.
W DOLINIE BĘDKOWSKIEJ
27 września uczniowie liceum odwiedzili Dolinę Będkowską. Piękna jesienna pogoda i zapierające dech widoki sprzyjały integracji Zespołu. Rozmowom i śmiechom przy ognisku nie było końca. Na pewno wszyscy na długo zapamiętają wspólnie miło spędzone chwile.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. To święto ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Również w naszym liceum uczniowie uczcili ten wyjątkowy dzień w roku, biorąc udział w przygotowanych dla nich warsztatach lingwistycznych, quizach i prezentacjach. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego warto uczyć się języków, poznawali i porównywali najczęściej używane zwroty w różnych językach.
26 września uczniowie na oddziale stałym przy ul. Babińskiego wzięli udział w warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie dowiedzieli się o wielu ciekawostkach związanych z językami oraz krajami europejskimi. Warsztaty zostały zwieńczone grami interaktywnymi online z użyciem laptopów i monitora interaktywnego.
A JAK ARA
Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej w czasie zajęć edukacyjnych, na których poznawali literę „a”, uczyli się o arach. Dowiedzieli się, jak wyglądają ary, co jedzą i jaki kontynent zamieszkują. Na podsumowanie zajęć, uczniowie wykonali papierowe, kolorowe ary.